سفارش تبلیغ
صبا
حسام ســرا
 
قالب وبلاگ
لینک دوستان

 

هر ساعت تماشای تلویزیون 22 دقیقه از عمرمان کم می کند!   


برخی افراد عادت دارند روزی حداقل شش ساعت پای تلویزیون باشند.این گروه قطعا فعالیتهای بدنی کمتری نسبت به سایرین خواهند داشت و بنا به نتایج تحقیقاتی تازه احتمال دارد  پنج سال زودتر از سایرین بمیرند.
بنا به همین تحقیقات تماشای زیاد تلویزیون به اندازه سیگار کشیدن و اضافه وزن برای بدن مضر است و این موضوع باید در کنار موارد ذکر شده به عنوان یک مشکل عمومی سلامت در جامعه مطرح شود. 

متخصصان دانشگاه کوییزلند استرالیا در این زمینه نوشتند:«تماشای تلویزیون هم می تواند در صورت افراط همچون سیگار کشیدن و اضافه وزن سبب کاهش طول عمر شود و هر ساعت تماشای تلویزیون تقریبا تا  22 دقیقه از عمر افراد می کاهد.»
به گفته این متخصصان کودکان نباید بیش از دو ساعت تلویزیون در روز تماشا کنند و باید این موضوع فرهنگ سازی شود که بزرگسالان هم به اندازه کودکان در معرض خطرات ناشی از تماشای بیش از اندازه تلویزیون قرار دارند. 

این نتایج که در نشریه British Journal of Sports Medicine به چاپ رسیده ماحصل تحقیقات دکتر لنرت ویرمن و تیم همراهش در فاصله سالهای 2000 تا 2010 است که با نظرسنجی از بیش از یازده هزار استرالیایی صورت گرفته است و تماشای تلویزیون در کنار نشستن در خودرو از رایج ترین فعالیتهای غیر تحرکی در بزرگسالان است. 

به گفته دکتر ویرمن بسیاری از مردم به خاطر اطلاع رسانی خوب درباره مضرات سیگار دست به استعمال آن نمی زنند اما در مورد تماشای تلویزیون اقدام مشابهی صورت نگرفته و به همین خاطر مضرات آن کمتر شناخته شده است .

برگرفته از اینترنت

 

 


[ پنج شنبه 90/6/3 ] [ 1:58 صبح ] [ اکبر حسامی ] [ نظرات () ]
<< مطالب جدیدتر           

.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

اینجا محلی برای ارائه ی آرا و نظرات من است درباره آنچه که می بینم،می خوانم، می شنوم و آنچه در اطرافم اتفاق می افتد.چنانچه کسی یاکسانی عصبانی هستند ونمی توانند مخالف نظر خود رابا دادنِ «صفت» مخاطب قراردهند ویاقلمشان بادُشنام آشناست وبه آسانی به دیگران تهمت می زنند از نظردادن بپرهیزند چراکه درهر صورت نظر ایشان حذف خواهد شد. آوردن لینک وبلاگ ها به معنی تایید همه مطالب آنها ویامدیر وبلاگ نیست،بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم ..نقل واستفاده از مطالب این وبلاگ آزاد است اگر دوست داشتید منبع آن را نیز ذکر کنید.
امکانات وب


بازدید امروز: 126
بازدید دیروز: 140
کل بازدیدها: 1116812